Jak na tuky na bocích a zadečku?

5. června 2012 v 16:26 | Nikoliet |  Tips
Jak na tuky na bocích, zadečku a nohou?
Je nám to ženám od přírody dané, že si tuk najde místo zrovna, tam kde se nám to vůbec nelíbí. I když připomínám, že muži plné tvary zrovna v této oblasti zbožňují! Nicméně pokud jste se rozhodly s tím bojovat, jdeme na to:


První zásadou je strava

Pokud se v ní objevuje nezdravý tuk a jste bez pohybu, tak se prostě uloží TAM. Zdravé tuky jsou potřebné. Názor, že tuk způsobuje další tuk a jeho ukládání, je sice známý, nicméně velký omyl. Zdravé tuky podporují spalování tukových zásob. Ze všech stravovacích návyků je při hubnutí nejvhodnější zvýšit příjem zdravých tuků a snížit konzumaci sacharidů. Sacharidy se spalují na energii, ale nadbytek se ukládá ve formě tuku.

Zdravé tuky

  • ryby - tučné mořské ryby jako makrela, losos, sardinky, pstruh, sleď
  • rostlinné oleje - lněný olej nebo lněná semena (ale mletá, z celých se cenné látky nevstřebají, jedině když je v ústech rozžvýkáte), sója, vlašské ořechy, listová zelenina, mandle, pšeničné klíčky, avokádo
  • oleje - panenský olivový (je tepelně stabilní, nejvhodnější na vaření a ochucování pokrmů), lněný, ze semen hroznového vína, pupalkový, mandlový, sezamový, dýňový, rybí

Nezdravé tuky

Margaríny a pomazánky, kde se na obalech v jejich složení uvádějí ztužené nebo částečně ztužené neboli hydrogenované tuky. Stejně tak pokrmy z fast-foodu obsahující škodlivé trans-tuky a nadbytek omega-6 mastných kyselin. Jen pro úplnost, rybí sendviče z podniků rychlého občerstvení neobsahují žádné zdravé tuky!

Druhou zásadou je sport

Již jsme se bavili o potřebné znalosti Vaší tepové frekvence při zátěži viz. článek o tepové frekvenci
Často kladená otázka, jak často cvičit je individuální. Zda máte miminko, zda máte sedavé zaměstnání, zda ráda cvičíte ráno nebo večer, zda na to máte 10 min. a nebo hodinu... je mnoho aspektů, ale zkusme obecně říci, že byste měly alespoň 3x týdně zvolit pohyb, aby jste viděly výsledky. A to nejen tak nějaký pohyb, musí být aerobního charakteru a tím nemyslím výhradně aerobik. Zkuste jízdu na kole, na rotopedu, rychlou chůzi, běh, domácí cvičení v podobě našich warm up a to minimálně 30 min. , ideálně 40 min. a pak posilování břišních svalů.
Pokud se budeme bavit právě o bocích, zadečku a nohou, tak nezapomeňte přidat k aerobní zátěži posilování právě těchto partií. Nebojte se toho, že naberete příliš svalové hmoty, protože pokud budete posilovat jen se svou zátěží a nebo max. s jedním až 2kg činek nebo zátěžemi na nohou, nemusíte se bát! To byste musely mít 20 kg a dělat např. 5 dřepů na maximum a to do vyčerpání svalu.
Takže závěrem: aerobní zátěž, bez té tuky nespálíme + posilování na zpevnění oněch partií.
zdroj:fitnessTV.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsem tu! x)

Jsem tu! x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama