Dokonalá postava na léto

6. června 2012 v 22:42 | Nikoliet |  Tips
Našli jsme tři tipy na rychlodietu, osm mýtů o jídle, osm možností, jak zahnat hlad a pět způsobů, jak si v létě vyčistit hlavu.

Potřebujete na poslední chvíli zhubnout do plavek?

Zkuste redukční metodu čínské medicíny. Připravte se ale na tři týdny velmi tenkého jídelníčku a ucha plného jehliček. Odměnou vám ovšem bude úbytek na váze až 1/9 z vaší současné váhy. Kúra začíná 24hodinovým hladověním. Ráno si můžete naposledy dopřát běžnou snídani a pak už přijde na řadu období půstu. Po 24 hodinách, kdy pouze pijete neslazené tekutiny, vám odborně vyškolený lékař vysvětlí, jak redukční kúra probíhá, jaká má pozitiva a případné komplikace. Samozřejmostí je také ověření vašeho celkového zdravotního stavu. Hladovění musíte podstoupit proto, aby body potřebné pro akupunkturu na uchu byly dostatečně citlivé a lékař je dokázal spolehlivě najít.
Právě na ušním boltci jsou stovky nejrůznějších míst, které mají vztah ke všem částem těla, včetně orgánů. Díky napíchnutí tak dokáže lékař dostatečně utlumit vaši chuť k jídlu i případný stres, který většinu diet doprovází. Redukční kúra na klinice Čínské medicíny v Opletalově ulici v Praze má mimo hubnutí také silně detoxikační účinek. Nejenže tedy bude na pláži vypadat skvěle, ale hlavně vaše tělo se pořádně pročistí. Během celých 20 dnů totiž musíte dodržovat přísně stanovenou dietu. A vězte, že jedna lžíce mletého černého sezamu s kokosovou moučkou je jenom začátek. Díky těmto "laskominám" se ale konečně naučíte správě jíst. Tedy v klidu, pomalu, každé sousto pořádně rozkousat a hlavně si ho užít. Nemáte se ale čeho bát.


Po celou dobu jste pod kontrolou zkušeného týmu odborníků a v případě jakýchkoliv problémů jim můžete zavolat. Samozřejmostí jsou také pravidelné kontroly. Při nich vám lékař prohlédne ucho s jehličkami, povzbudí vás a nebo napomene. Po 20 dnech čínské redukční kúry přijdou jehličky dolů a zbytek už je na vás. Buď se můžete obratem vrátit k uhnanému hltání ve fast foodech, a nebo to vzít za správný konec. Čínské přísloví říká: ráno jez jako princ, v poledne jako kupec a večer jako chudák. A věděli jste také, že podle čínské medicíny je nejlepší prevencí proti přibývání na váze začít den teplým jídlem? A jaká je cena za tenhle zázrak z Číny? 1250 Kč.

Potřebujete spíše než na váze hubnout na objemu?

Pak zkuste novinku Universal Contour Wrap. Jde o jedinečnou metodu nabízející lepší postavu a zároveň silnou detoxikaci organismu. V České republice nabízí tento způsob hubnutí a očisty několik salonů, tím prvním byl Bodyform v ulici Svornosti v Praze. Na úvod celé procedury vyplníte dotazník, který odhalí případné komplikace. V případě, že je vše v pořádku, vás obsluha přeměří pouze v kalhotkách na 19 místech těla - boky a pasem počínaje, zápěstím a kotníky konče. Všechny míry jsou pečlivě zaznamenány, protože jenom tak zjistíte, o kolik centimetrů jste se díky Universal Contour Wrapu "scvrkla".
Následuje pasáž oblíbená všemi vyznavači bondage. Celé tělo, vyjma chodidel a dlaní, vám v salonu Bodyform ovinou 25 až 30 speciálními obinadly. Připravte se na pocit jako ve svěráku. Aby měla metoda smysl, musí se obvazy pořádně utahovat, obzvláště tam, kde chcete vidět výsledky. Všechna obinadla jsou namočena ve speciální horké lázni složené z bahna obohaceného o minerály z Mrtvého moře. Když se začnete podobat spíše mumii než člověku, dostanete speciální obleček podobný skafandru a gumové galoše.
To proto, aby bahno lépe působilo a teplo z obvazů jste si zachovala co nejdéle. Takto lepě oděná si relaxujete zhruba hodinku. Následně na to míří obinadla dolů a vy do infra sauny. Pokud během druhého měření zhubnete méně, než 15 centimetrů, neplatíte. Salon navíc garantuje, že stejné míry zůstanou minimálně 30 dnů. Stejnou proceduru můžete podstoupit třikrát po sobě, vždy v rozmezí 7 až 10 dnů. Za jedno sezení, tedy vlastně ležení, zaplatíte v Bodyformu 1480 Kč.

Zhubnout a zpevnit tělo za 20 dní jsou dvě rozdílné věci. Základem je pohyb a správný jídelníček.

Chcete-li udělat hodně muziky za málo času, počítejte s dřinou. Hýbat se budete denně. Minimálně 3x týdně si dopřejte jakoukoliv aerobní aktivitu, u které se aktivně zapojí celé tělo - aerobik squash, tanec. Dvakrát týdně si zajděte do posilovny a nebo posilujte aspoň doma. Cílem je zpevnění a formování těla. Jednou v týdnu zkuste plavání nebo jízdu na bruslích, která se ovšem nehodí pro úplné začátečníky. Jeden den si naordinujte volno, aby mělo tělo čas na regeneraci. Důležitý je také pravidelný a vydatný spánek.
Pokud chcete hubnout aktivně, musíte podle odborníků denně ujít aspoň 7 km. Pro začátek si tuhle vzdálenost kombinujte s cestou do práce. Nezapomínejte pít! Nejlépe obyčejnou vodu, případně zelený čaj. Rovnou ale zapomeňte na hotové sladké čaje, které se prodávají v obchodě. Pečivo vynechte úplně. Jestliže se bez něj neobejdete, vybírejte si jen tmavý, žitný chléb. Mléčné výrobky můžete pouze nízkotučné. Pokud si dopřejete maso, tak jen bílé, kuřecí a krůtí, které připravujte na vodě.
Cukr jezte pouze ve formě ovoce. Olej můžete pouze olivový. Poslouží vám jako dochucení zeleninových salátů a hlavně jako bílkovina regenerující svaly. Na škodu nejsou ani bílky, odtučněné jogurty a výborným zdrojem bílkovin jsou olomoucké tvarůžky. Protože jsme ale každý originál, potřebujeme také individuální zacházení. Všechny předchozí doporučení i mnoho jiných má na svědomí fitness trenér Michal Heřman - www.michalherman.cz.
Zhubnout za 21 dnů můžete také v centru Lanna Gym v Praze-vinohradech!
>> Budete pod dohledem odborníků.
>> Dostanete vlastní jídelníček.
>> Čeká vás aerobik, spinning, posilovna.
>> Těšit se můžete na relaxaci a masáže.
Každý klient je pod individuálním dozorem a dostává speciální péči. První týden je spíše zahřívací, ke konci programu se připravte na pořádnou dřinu. Více informací najdete na www.lanna.cz.

8 způsobů, jak zahnat hlad

Hlad je převlečená žízeň

Denně byste měla vypít 2 až 3 litry neperlivých tekutin. Během léta se nemusíte bát vypít ještě něco navíc. Máte-li pocit hladu, zkuste si dát pro začátek sklenici vody nebo bylinkového čaje. Možná máte hlad jenom proto, že jste od rána měla pouze šálek kávy. Pokud pijete málo, navíc si zahráváte se zdravím. Hrozí únava a křeče.

Nenechte si kručet v břiše

Podle všech odborníků na výživu je hlavním pravidlem správného stravování nikdy netrpět hlady! Máte-li pocit, že už vám bude co nevidět kručet v břiše, obratem zakousněte něco malého. Mrkev, jablko, müsli tyčinku, prostě něco malého, co vám utiší chuťové buňky. Necháte-li to zajít příliš daleko, určitě brzy vymetete celou lednici.

Snídaně je grunt

Jak se ráno najíte, takový bude celý den. To ovšem neznamená, že se přejíte k prasknutí. Vsaďte na kvalitní cereálie, které vás dostatečně zasytí a hlavně zabrání poklesu krevního cukru na celé dopoledne. Právě tenhle pokles má na svědodmí pocit hladu, přestože jsme před chvílí dojedli.

Jezte pravidelně,ale málo

Chcete-li předejít pocitu hladu, hlídejte si pravidelný příjem malých dávek jídla. Nejenže tím pořádně rozběhnete metabolismus, ale hlavně zabráníte kručení v břiše a následně nekontrolovatelným "žranicím" ve fast foodech. Podle odborníků na výživu je zásadou každé diety "nikdy netrpět hlady".

Duté nebo plné potraviny

Jídla můžeme velmi banálně rozdělit na plná a dutá. Duté jídlo je takové, které obsahuje hlavně tuky a cukry a po takovém jídle dostanete velmi záhy hlad. Plné jídlo má naproti tomu plnou výživovou hodnotu. Mezi plná jídla patří například rýže s kousky krůtího masa a se zeleninou. Mezi dutá můžeme zařadit kynuté jahodové knedlíky.

Vsaďte si na Syrovátku

Syrovátka má jedinečnou schopnost tlumit hlad. Její bílkoviny totiž stimulují vyplavování hormonů, které snižují chuť k jídlu a naopak zvyšují pocit sytosti. Při jejím nákupu buďte ale velmi opatrná. Vybírejte pouze výrobky s nízkým obsahem syrovátkových sacharidů(laktózy). V opačném případě si koledujete o zažívací problémy a přibývání na váze.

Poslední záchranou je banán

Podle fitness trenéra Michala Heřmana je právě banán naší velkou jistotou. Sáhnout po něm můžeme pokaždé, když nám už opravdu nesnesitelně kručí v břiše a do oběda je daleko. Banán je svého druhu jediné ovoce, jehož cukr se rozpustí v organismu jako první a dodání energie pocítí člověk takřka ihned. I tady ale platí všeho s mírou. Na víc než jeden kousek banánu rovnou zapomeňte.

Zaručené tipy na zdravé potraviny

Stejně jako existuje při dietě černá listina zakázaných potravin, sestavili jsme pro vás listinu, která je plná laskomin, které si můžete dopřát skoro kdykoliv. Až vás zase přepadne hlad, nebojte se sáhnout po brokolici, vlašských ořeších, žampionech, fazolích, chřestu, bílém jogurtu, kuřecím nebo krůtím mase, špenátových listech a borůvkách.
Všude se to hemží zaručenými návody, co je a co není zdravé. Jaké je ale pravda? Je skutečně tmavý chléb tak zdravý ? A co večerní dobrůtky k televizi nebo stravování ve fast foodech ? Našli jsme 8 mýtů o jídle, které je na čase vyvrátit.
Není všechno chleba, co se leskne!
Myslíte, že tmavý chléb je ta pravá výhra při dietě? Určitě, pokud je celozrnné pečivo skutečně celozrnné, a ne jen přibarvené pražením ječmene nebo žita. Syntetické barvy jsou naštěstí v případě chleba a pečiva zakázány. Jak tedy poznáte vhodný výrobek? Dívejte se na složení. Mouka, které je ve výrobku nejvíce, musí být na prvním místě.

Po 17. hodině ani sousto
Určitě vám spousta kamarádek radí, že pokud chcete zhubnout, nesmíte po 17 hodině vůbec jíst. Pravda je ovšem trochu jinde. Jíst můžete naposledy tři hodiny před spaním. Pokud víte, že budete ponocovat, nebojte se něco smlsnout i v devět večer. Jesli ale chodíte úderem osmé do postele, mají vaše kamarádky pravdu a pátá hodina je konečná.

K zakázaným potravinám si nesmím ani přivonět
Během každé diety existuje listina zakázaných potravin, na které nesmíte skoro ani pomyslet. I když je na tom hodně pravdy, dieta nikdy nesmí být obdobím mučení a stresu. Občas můžete také hřešit. Pokud máte nezvladatelnou chuť na čokoládu, malý kousek si s klidným svědomím dopřejte. Hlavně si takové libůstky nevyčítejte. Psychika dokáže divy, a jestliže si budete za mňamky vnitřně nadávat, naděláte více škody než užitku.
A nemusí jít jenom o čokoládu. Dopřejte si pivo, střik, nebo svíčkovou s knedlíky. Ovšem jenom občas a v rozumné míře! Stejné je to se stravováním ve fast foodech. Proč byste si nemohli dojít do McDonald's nebo KFC? Záleží jen na tom, co si objednáte. Big Mac to sice nebude, ale zeleninovým salátem bez dresinku nic nezkazíte. Opatrná buďte s výběrem nápojů. Nejlepší bude čistá neperlivá voda.

Pozor na čerstvé ovocné a zeleninové šťávy
Čerstvě vylisované ovoce a zelenina jsou při dietách výborné. Tohle trvzení najdete v nejednom rádci při držení diety. Musíte se ale v jejich případě držet na uzdě. Za prvé: ovocné šťávy jsou plné vitaminů, ale také cukru. Pokud si vymačkáte do jedné sklenky kilo pomerančů, počítejte s pořádnou dávkou sacharidů. Druhé úskalí je ve vláknině. Důležitá složka ovoce a zeleniny totiž zůstává v případě šťáv naprosto nevyužitá.

Na snídani stačí hrnek kávy
Kdy už konečně pochopíte, že je to nesmysl? Hlavní čast jídla z celého dne bychom měli snít během rána, dopoledne a brzkého odpoledne. Snídaně je grunt! Podle čínské medicíny jsou ideální například kaše.

Čokoláda versus karob
Myslíte si, že výměnou čokolády za "zdravější" karob (rostlina podobné chuti jako čokoláda) máte vystaráno? Chyba lávky. Karob má totiž stejné množství kalorií, sacharidů a bílkovin jako čokoláda.

Při dietě jsou všechny uzeniny tabu
Během diety byste měla skutečně na většinu běžných uzenin zapomenout. Existují ale výjimky. Pokud budete pečlivě vybírat, můžete si dopřát kvalitní šunku a nebo prosciutto. To je v kombinaci se žlutým melounem skvělá lahůdka a přitom se proti zdravému stravování neprohřešíte. Během nakupování uzenin si hlídejte nejen kalorie a tuk, ale i množství soli.

Zázračné léky neexistují
Kdyby bylo hubnutí tak jednoduché, běhají po světě jenom hubeňouři. Nedejte na tlak výrobců a nečekejte od běžných pilulek zázraky. Chcete-li, aby zabraly, musíte se přičinit sama. Cvičením a nebo omezeným jídelníčku. Hubnoucí efekt výrobce prokazovat nemusí, a tak některé tablety nebudou fungovat nikdy.

Co letos můžete změnit!

>> Konečně se pořádně vyspěte! Člověk za život prospí zhruba 25 let. Kdy jindy si chcete odpočinout, než právě v létě. Během dovolené se nebraňte ani malé přestávce po obědě.
>> Vyražte na dovolenou sama. Je-li vaším snem moře, a partner chce do hor, jeďte každý sám. Určitě se o to víc budete oba těšit domů.
>> Užívejte si slunce. Podporuje tvorbu hormonu serotoninu. Ten má na svědomí, že budete veselá a optimistická. Svět se během léta jeví jenom v růžových barvách.
>> Ujasněte si své plány. Chcete-li něco změnit, máte na to 60 dnů. Začít můžete tím, že budete dělat věci jen sama pro sebe. Na zkoušku si spočítejte, kolik toho děláte jen kvůli sobě.
>> Udělejte něco pro své tělo. Zkuste kolo, jógu, a to vše na čerstvém vzduchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsem tu! x)

Jsem tu! x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama